Sport to zdrowie scenariusz zajęć 3 latki

Pobierz

"Sport na co dzień to super zabawa" - scenariusz zajęć otwartych.WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "SPORT TO ZDROWIE" pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Lipnica Murowana Tomasza Gromali.. Kotek, kotek łapki myje, buzię, nosek, uszy, szyję.. Liczymy do 10!. Czas trwania zajęć: ok. 30 min.. Rozwiązywanie zagadek związanych ze zdrowiem i higieną znajdujących się w różnych miejscach sali: Przyjemnie pachnie, ładnie się pieni, a brudne ręce w czyste zamieni.. Dziecko klasyfikuje przedmioty ze względu na jedną cechę.. Nauczyciel zadaje drugie pytanie: Dlaczego musimy jeść?. Dzieci odpowiadają (nauczyciel stara się podpowiedzieć uczniom, jak odżywiać się, aby być zdrowym).. Zamiast siedzieć przed ekranem i grać wiecznie w gry te same.. Mama lub Tata na pewno Ci pomogą.. Darek piłkę rzuca w górę, Leci piłka ponad siatkę A odrzuca ją Beatka.. - dz. podejmuje omówione zadania.. 2.Słuchanie wiersza"Dla każdego coś zdrowego"- S. Karaczewskiego.. "Wyścig końskich zaprzęgów" - dzieci .Scenariusz zajęć zintegrowanych przeznaczony dla klasy trzeciej.. Raz, dwa, trzy!". Hasło programowe: Wychowanie dla poszanowania roślin i zwierząt.. Jest zadowolony.. Baw się z nami na podwórzu, Tam jest mniej pyłu i kurzu, Nabierzesz siły i zdrowia,I.. Umiesz jeździć na dwóch kołach.. Zabawa rytmiczno- ruchowa przy piosence "Jarzynowa piosenka"..

Ruch to zdrowie.Scenariusz zajęć.

- dz. potrafi porównać ze sobą dwa obrazki.3.. Prosi dzieci, by spróbowały odgadnąć.3.. Myślę, że Bąbelkowi podobała się nasza gimnastyka.. - Rozumienie potrzeby dbania o zęby i leczenia ich.. Cele ogólne: - Wyrabianie nawyków prozdrowotnych.. Zapoznanie z zasadami zdrowego i racjonalnego odżywiania.. Nauczyciel wypowiada słowa: "Zapraszam do zabawy.. •Po zakończeniu zabawy nauczyciel prosi uczniów, by usiedli w kole na dywanie.. A więc Tomek na boisku, Piłkę kopie.. Będzie miało również możliwość stworzenia prac plastycznych i technicznych, rozwiązywania łamigłówek i quizów tematycznych związanych z tematyką sportu.. Dzieci wspólnie z nauczycielem powtarzają wiersz i naśladują czynności, o których jest w nim mowa.. Obszar nr 5wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności .Przebieg zajęć: Faza wstępna: 1.. Deszczowa piosenka - posłuchaj i zatańcz do piosenki.. Świat się stanie kolorowy.. 27 kwietnia 2015 r. zakończył się ogólnopolski konkurs plastyczny pt. "Sport to zdrowie" zorganizowany przez Przedszkole Samorządowe w Rajbrocie pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Lipnica Murowana Tomasz Gromali.Plik SCENARIUSZ ZAJĘĆ OTWARTYCH sport to zdrowie.doc na koncie użytkownika natala471 • folder scenariusze zajęć, uroczystości • Data dodania: 19 sie 2014Jesienna pogoda - tygodniowy plan zajęć z konspektami dla 3 latków..

Scenariusz zajęć.

- Podkreślanie roli właściwego odżywiania.. Cele ogólne: • uświadomienie uczniom potrzeby dbania o własne zdrowie i przestrzegania zdrowego stylu życia- N. Spróbujemy teraz namówić Antka , by zdrowo się odżywiał naszymi wierszykami.. - Rozwijanie umiejętności wypowiadania się na dany temat.. jest sprawne fizycznie lub jest sprawne w miarę swoich możliwości (5.3) uczestniczy w zajęciach ruchowych.. Pada deszcz - 26.10.2021.. Zabawa "Prosto do celu" - szukanie miodu w sali według instrukcji nauczycielki.. Poniżej prezentuję konspekty zajęć dla 2,5 i 3latków.. Zajęcia główne: "Na sportowo" - zajęcia matematyczne.. - policz do 10 razem z sympatycznym kosmitą Ubu.. - zajęcia muzyczne z zabawami ruchowymi: - "Rozbrykane źrebaki" - zabawa ruchowa.. Cel ogólny: Zachęcenie do aktywności ruchowej i uprawiania sportu.. Lubisz rysować?. "Kotek"- ćwiczenia logorytmiczne.. ( np. 4 kroki w prawo, 6 kroków w lewo, 3 kroki na wprost)Piramida zdrowia- konspekt zajęć w przedszkolu.. - praca plastyczna, spróbuj wykonać parasol.. "Czysty-brudny"- porównywanie obrazków.. Słuchanie piosenki " Zimowe sporty " ze zbioru n-la i rozmowa kierowana na podstawie jej tekstu.. Jestem ja, jesteś ty.. Cele pośrednie: - Przeliczanie przedmiotów, - Sprawne posługiwanie się liczebnikami głównymi w zakresie .. "Sport to zdrowie".. Ekspresja ruchowa do piosenki "Witaminki" z repertuaru zespołu Fasolki..

Grupa wiekowa: 3 - latki.

Cel główny.. Cele ogólne: poznanie piramidy żywieniowej i jej znaczenia dla zdrowia wykonanie wspólnej makiety piramidy żywieniaNauczy się lub posłucha kilku tematycznych piosenek oraz pozna lub utrwali słownictwo w języku obcym dotyczące ruchu, zabawy i sportu.. W miarę, jak będę realizowała .Prezentowane poniżej materiały to Wasze scenariusze zajęć dla dzieci w przedszkolu!. Przywitanie piosenką: "Wszyscy są, witam was, zaczynamy - już czas.. Treści z podstawy programowej: Wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej.. (mydło) Do suchej nitki moknie nieraz,Scenariusz zajęć wychowawczo- dydaktycznych z zakresu edukacji zdrowotnej Grupa wiekowa: 3- 4-latki.. N. ma przygotowane kartoniki z oczkami takimi, jak na kostce do gry.. "Ruch to zdrowie, każdy przedszkolak to powie" - więc zapraszam was do wspólnej gimnastyki.. Z racji tego, że moja grupa w większości to 2,5 latki, a co za tym idzie, ich czas skupienia jest dużo, dużo krótszy niż 3 czy 3,5 latków, konspekty są krótkie i zwięzłe.. Nauczyciel zadaje pytanie, które jest tematem lekcji: Co należy jeść, aby zdrowym być?. na zapoznanie moich czterolatków z popularnymi sportami zimowymi.. 4.Konspekt zajęć z zakresu edukacji matematycznej w grupie dzieci 6 - letnich Miejsce: Przedszkole nr 34 Prowadząca: mgr Ewelina Milańska Grupa: 6 - latki Temat: "Łączymy zbiory z cyfrą" Termin: Listopad Cel ogólny: - Kojarzenie liczby elementów ze znakiem graficznym..

to najlepsze witaminy!Scenariusze zajęć.

Oceń.. Grupa: "3,4- latki".. Czeka bramka, piłka, kort - uprawiamy razem sport.. Cel główny: Kształtowanie u wychowanków właściwych zachowań prozdrowotnych.. W nagrodę zostawił wam 2 plansze, 1 z 1 owocem, 2 z 5 owocami.. Czas trwania około 135 minut.Sport to zdrowie - scenariusz zajęć świetlicowych •Nauczyciel zaprasza dzieci do wspólnej zabawy.. Zmień tryb życia na sportowy.. Scenariusz zajęć dla grupy 3-latków z tematem zajęć: "Sport to zdrowie".. - narysuj dowolny obrazek i pochwal się nim!. 4 oceny.. GRUPA: 4,5 latki.. Nauczyciel odsłania dwa obrazki.Zawarte są tu odnośniki do opowiadań, wierszyków, piosenek, zabaw matematycznych, logicznych, ruchowych, kodowania, zabaw w języku angielskim, pomocy dydaktycznych, kart pracy, gier, puzzli, prac plastycznych, a także kolorowanek.W tym wpisie znajdziesz linki, dzięki którym stworzysz kompletne, ciekawe zajęcia dla przedszkolaków o tematyce związanej ze zdrowiem i dbaniem o zdrowie.Sporty zimowe- konspekt zajęć dla przedszkolaków.. Rodzic akompaniuje podczas zabawy na tarce .. "RUCH TO ZDROWIE" /piosenka/ 1.. Zdrowie i zdrowe odżywianie.. Cele operacyjne: - dz. rozumie treść oglądniętego filmu i potrafi wypowiedzieć się na jego temat.. : - zapoznanie z rolą aktywności ruchowej w życiu człowieka.. Zabawa przy piosence "Chodźmy wszyscy tu do koła" 2.. Prowadząca: Barbara Janaszewska.. PODSTAWA PROGRAMOWA: Obszar nr 1kształtowanie umiejętności społecznych dzieci pkt.. Prowadząca: Anna Lorek.. Już wycieczka gna wesoła.Tematyka zajęć: Ruch to zdrowie.. : Warto czasem iść na basen lub rowerem ruszyć w trasę.. TEMAT: Ruch to zdrowie.. Cele operacyjne: Dziecko: zna różne sporty, wie, jakie korzyści przynosi sport, chętnie uczestniczy w różnych formach ruchu i z radością podejmuje działaniaSport to zdrowie - scenariusz zajęcia w przedszkolu 1.. - Doskonalenie sprawności manualnych.PRZEBIEG ZAJĘĆ: 1.. Temat zajęcia: "Zdrowy uśmiech".. "Stacja 3 "Puzzelkowo wita Sprawne Ręce, Bystre Oczy"" - układanie puzzli.Zdrowy uśmiech - scenariusz zajęć.. Temat zajęć: " Od jedzenia zależy nasze zdrowie".. 1,2,3, Obszar nr 3wspomaganie rozwoju mowy dzieci; pkt.. jadaj zawsze kolorowo!. W przyszłym roku, temat rozciągniemy na cały tydzień.. Środki dydaktyczne: zestaw kół do pobrania w pliku.. "Zrób tyle ile pokazuje kostka" - zabawa ruchowa.. W zimie sanki, łyżwy, narty, Wszyscy bawią się wspaniale I ty kolego pamiętaj, nie leż, Nie śpij, biegaj stale.. Główny problem: Wymienia rośliny i zwierzęta żyjące w różnych środowiskach przyrodniczych, np. na polu, na łące, w lesie.Scenariusz zajęć "Ruch to zdrowie".. Rozwijanie umiejętności skupienia uwagi i udzielania .Scenariusz zajęć w świetlicy Temat: "Zdrowie to największy skarb"- uczymy się o nie troszczyć.. Dzieci skandują "zdrowe" rymowanki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt