Zwierzęta arktyki prezentacja

Pobierz

Poniżej kilka plansz, które można wykorzystać podczas omawiania zimowych krain Arktyki i Antarktydy.. Koła podbiegunowe północne i południowe są granicami stref oświetlenia Ziemi, a obszary leżące za kołami polarnymi nazywa się strefami zimnymi.Obszar rozciągający się wokół bieguna północnego to Arktyka.Nazwa pochodzi od greckiego słowa arktos oznaczającego 'niedźwiedzia', gdyż kierunek .Ten fantastyczny plakat pomoże dzieciom lepiej zrozumieć rozmiar zwierząt Arktyki w porówaniu do człowieka: jak duży jest wieloryb?. Czytanie ze zrozumieniem Wulkany świata.. Nie występują żadne gatunki gadów, płazów, ssaków lądowych, owadów latających, a także ryb słodkowodnych.. Starszy, grubszy i stabilniejszy lód zanika.Lekcja: Zwierzęta rejonów polarnych.. Materiały zawarte w tym zestawie zapewnią dzieciom godziny angażującej nauki o zwierzętach zamieszkujących rejony polarne.Zwierzęta Arktyki - Prezentacja PowerPoint.. Pezentacja PowerPoint ze zdjęciami zwierząt polarnych.. Gęstość zaludnienia Arktyki wynosi mniej niż 1 osoba na km 2.. Lód był gruby na sześć stóp i średnio miał zaledwie jeden rok.. Zadaniem ucznia jest odgadnięcie, jakie zwierzę zostało mu pokazane.. Ma krótki ogon i małe uszy, co pomaga mu redukować utratę ciepła.. Ma też grubą warstwę chroniącej przed zimnem tkanki tłuszczowej.. Prezentacja PowerPoint Zwierzęta..

Dominują w niej zwierzęta wodne i pingwiny.

Zwierzęta: Oprócz zwierząt morskich (wieloryby, ryby, foki i morsy) na lodowe pola Arktyki zapędza się polujący na foki niedźwiedź polarny.. Materiały zawarte w tym zestawie zapewnią dzieciom godziny angażującej nauki o zwierzętach zamieszkujących rejony polarne.. Arktyka leży w północnej części naszej planety.. Zwierzęta Polarne | Praca plastyczna | Kolorowanka grupowa.Zwierzęta Arktyki • Ilustracje • pliki użytkownika nauczycielkakredka przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • 06 Pingwin cesarski.jpg, 17 Lampart morski(1).jpgIdący w ślady "Planety Ziemi" i "Życia" ośmioodcinkowy hit telewizyjny jest wspaniałą opowieścią o niezwykłych, złożonych, nader ważnych, a czasami trudnych związkach człowieka z naturą.. Na tych mroźnych terenach możemy spotkać wiele rodzajów zwierząt.. Prezentacja zawiera informacje na temat: niedźwiedzi polarnych reniferów lisów polarnych sów (puchaczy) polarnych zajęcy polarnych morsów fok psów huskyiOS - - wiesz, że kolor oczu reniferów zmienia się zależnie od pory roku?Znajdź podobne ciekawostki, oraz garść przydatnych informacji na temat adaptacji zwierząt polarnych do zamieszkiwanego przez nie surowego środowiska, w tej fantastycznej ilustrowanej prezentacji o zwierzętach Arktyki!.

Zwierzęta arktyki Niedźwiedź polarny Renifer Jest drapieżnikiem.

Od mroźnej Arktyki po parujące lasy deszczowe, od maleńkich wysepek na wielkich oceanach po spieczone .Rodzimą ludnością Arktyki są Lapończycy, Nieńczycy, Ewenkowie, Indianie i Eskimosi.. Leżąca na północy Arktyka jest bogata w przedstawicieli świata zwierząt i morskich roślin.. W skład zestawu wchodzą: Prezentacja: Pingwiny (Cykl Życiowy) Prezentacja: Zwierzęta Arktyki Prezentacja: Co Widzisz Karta Pracy: Pingwiny (Cykl Życiowy) Czytanki: Rejony Polarne Plakaty .1.. DOŁĄCZ DO NAS NA FB.Nauka i ćwiczenia z tematu "Zwierzęta Antarktydy" wspólnie z platformą edukacyjną dla dzieci ZdobywcyWiedzy.pl to wspaniała zabawa.Spodobało Ci się nasze vid.Przygotuj fascynującą lekcję na temat zwierząt Arktyki i Antarktydy!. Przygotuj fascynującą lekcję na temat zwierząt Arktyki i Antarktydy!. Może służyć jako uzupełnienie zajęć o zwierzętach polarnych.Istnieje kilka gatunków zwierząt unikalnych dla Arktyki: niedźwiedź polarny, mors oraz wół piżmowy jak również wiele gatunków ptaków, które spędzają tam lato.. Zwierzęta Arktyki i Antarktydy - Zestaw.. Jak mały jest zając polarny?Podczas badania Arktyki pod nazwą Catlin Arctic Survey, przeprowadzonego wiosną 2009 r., przebadano lód na szlaku o długości 280 mil na Morzu Beauforta, położonym na północnym grzbiecie Arktyki..

Te piękne zwierzęta zamieszkują między innymi arktyczną tundrę.

Posiada ona wiele surowców naturalnych: paliwa kopalniane, złoto i metale użytkowe, diamenty, choć prawdziwy potencjał tego obszaru nie jest do końca znany.DWA BIEGUNY - plansze zestaw 1.. Żyje on na całym obszarze Arktyki - dawniej nękany był polowaniami, dziś .Czy wiesz, że kolor oczu reniferów zmienia się zależnie od pory roku?Znajdź podobne ciekawostki, oraz garść przydatnych informacji na temat adaptacji zwierząt polarnych do zamieszkiwanego przez nie surowego środowiska, w tej fantastycznej ilustrowanej prezentacji o zwierzętach Arktyki!. Ten słynny niedźwiedź osiąga długość 2,5 m, ciężar - 700 kg, zaś jego wysokość dochodzi do 1,2-1,4 m.. Zamieszkują ją także ludzie, a wśród nich Eskimosi i Lapończycy.About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators .AntarktykaAntarktyka zato poło ona jest na drugimż biegunie-południowym.Rozci gasi w pobli uą ę ż kontynentów: Australii, Afrykioraz Ameryki Południowej..

Położenie geograficzne Arktyki i Antarktyki - zasięg i wielkość obszarów .

Prezentacja zawiera informacje na temat: niedźwiedzi polarnych reniferów lisów polarnych sów (puchaczy) polarnych zajęcy polarnych morsów fok psów huskyCiekawostki o Arktyce dla dzieci.. Arktyka i Antarktyda to obszary na Ziemi z najzimniejszym klimatem.. Arktyka wbrew stereotypom nie jest całkowicie pokryta lodem, a przynajmniej nie przez cały rok.Zwierzęta Arktyki.. Przykładem są niedźwiedzie polarne, foki, morsy, wieloryby, mewy, walenie, zające polarne.. Naukowcy zwykle definiują Arktykę jako obszar powyżej "koła podbiegunowego" - wyimaginowanej linii, która kręci się wokół szczytu kuli ziemskiej.. Symbolem Arktyki jest oczywiście niedźwiedź polarny.ARKTYKA i ANTARKTYDA.. Arktyka składa się z Oceanu Arktycznego oraz części Kanady, Rosji, USA, Grenlandii, Norwegii .Nauka zwierząt mieszkających na Arktyce i Antarktydzie wspólnie z platformą edukacyjną dla dzieci ZdobywcyWiedzy.pl to wspaniała zabawa.Spodobało Ci się nasz.Prezentacja PowerPoint Zwierzęta..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt