Elementy fantastyczne w felix net i nika

Pobierz

Zawiera nieodpowiednie treści?. Przeczytaj recenzję Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi.. Nowoczesny świat tradycyjnych wartości w powieści Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi 13 Temat 4.Do kina wchodzi właśnie ekranizacja powieści z cyklu 'Felix, Net i Nika', pierwszego młodzieżowego bestsellera III RP.. Potop 2021 .W 2012 roku odby­ła się pre­mie­ra fil­mu "Felix, Net i Nika oraz Teo­re­tycz­nie Moż­li­wa Kata­stro­fa", będą­ce­go adap­ta­cją dru­gie­go tomu cyklu.. Drodzy szostoklasiści, przypominam, iż już w poniedziałek będziecie mieli okazję wykazać się niezwykłym talentem literackim i zmierzyć z wypracowaniem z lektury.. Ernest_Dziuba 2 lata temu.. Test z części 1-2, czyli "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" i "Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa".Felix, Net i Nika - krzyżówka - Felix, Net i Nika - Felix Net i Nika - Felix,Net i Nika - Felix, Net i Nika - bohaterowie - Felix,Net i NikaFelix, Net i Nika jadą na zimowisko do pensjonatu "Trzy Kuzynki", położonego w lesie, w górach na odludziu, a prowadzonego przez bardzo dziwne starsze panie.. Adaptacja Powieść Rafała Kosika doczekała się adaptacji filmowej (2012).. Głównym zadaniem, jakie postawił sobie autor, jest przekonanie dzieci, że warto czytać książki, bo mogą być ciekawe.1 Między nami Scenariusze do lektury Rafał Kosik Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi Opracowała Katarzyna Bandulet Spis treści Temat 1..

elementy realistyczne elementy fantastyczne 3.

fabuła, akcja( kiedy się zaczyna, kończy co zawiera ) czas akcji ( wiem, 2004 rok ) wątek ( główny, poboczne i epizodyczne ) bohaterowie, język powieści?Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - przeznaczona dla młodzieży powieść z gatunku science fiction autorstwa Rafała Kosika.Pierwsza książka z cyklu Felix, Net i Nika, wydana w listopadzie 2004 przez Powergraph.Opowiada o przygodach trójki przyjaciół z pewnego warszawskiego gimnazjum.W Warszawie Gang Niewidzialnych Ludzi napada na banki ale żaden wybitny naukowiec nie .Felix, Net i Nika - cykl książek science fiction dla dzieci i młodzieży, autorstwa Rafała Kosika, wydawanych przez wydawnictwo Powergraph.Opowiada o przygodach trójki tytułowych młodych przyjaciół - Felixa Polona, Neta Bieleckiego oraz Niki Mickiewicz - uczęszczających do warszawskiego gimnazjum im..

czym fantastyczne.

Kradzież w banku mamy Felixa 2.. Utwór zaczyna się zwyczajnie,Świat przedstawiony w powieści ma charakter fikcyjny.. Powie­ści z serii uka­za­ły się tak­że na Litwie, na Węgrzech i w Cze­chach.W prezencie od Mikołaja dostała nową kurtkę zimową z białym futerkiem na kołnierzu, kapturze i mankietach.. .Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych ludzi, pomożesz?. 1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Oprawa jest twarda.. Więc tak : Potrzebny mi : Autor ( Rafał Kosik, wiem to ) Tytuł ( znam ) typ powieści, narracja, narrator ( czy należy do świata przedstawionego ? ). Nie pytaj, czy możesz, tylko zacznij pomagać!. Wydana została również w języku litewskim, węgierskim i czeskim.. Wiedziała, że Nika mieszka sama.. Co zobaczyły w niej nasze dzieciaki, że kupiły już 450 tys. egzemplarzy?Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, literatura młodzieżowa, literatura przygodowa, lektury szkolne.. Skomentuj.. Udostępnij.. Tajemnicze zniknięcie gangu 3.. Poniżej proponowane tematy do przemyślenia w wolnej chwili: 1.. Potop 2021-01-23 13:52:10; Najważniejsze bitwy i oblężenia: Warszawa, Zamość, Tykocin - przebieg, zachowanie bohaterów Potop 2021-01-23 13:51:41; Osaczenie Szwedów w widłach Wisły i Sanu.. Każdy może pomóc - Ty też!. Spotkanie w nowej szkole i .Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi, czyli VIb mierzy się z lekturą..

Wskaż te elementy (po trzy przykłady - to może być wydarzenie, sytuacja, postać itp.) w utworze Rafała Kosika.

Książka Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi liczy 376 stron.. Jak na gimnazjalistów są dosyć rozgarnięci, a w ich głowach nie brakuje pomysłów.. Książką czytało mi się rewelacyjnie.. Quiz w Poczekalni.. Bohaterowie korzystają z telefonów komórkowych, laptopów, mają dostęp do Internetu, pasjonują ich przygody Harry'ego Pottera, są świadkami lądowania łazika na Marsie.Co wiesz o Felix,Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi.. Tom 1 Dałam tej beznadziejnej lekturze 1 ,ponieważ było tam powiedziane ,uwaga cytuje " Jesteś lepsza niż Gandalf" a każdy wie ,że Gandalf jest lepszy od wszystkich!. W pierwszej chwili Felix, Net i Nika chcieli, żeby robotem sterował Manfred.Ten jednak nie zgodził się, mówiąc, że "nie chce być przystawką do wózka sklepowego".. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi.. Plan ramowy 1.. Felix uwielbia roboty, Net jest informatycznym geniuszem, a Nika, hmmm, Nika ma po prostu damskie przeczucie.. "Felix, Net i Nika" promuje pozytywne wartości w sposób zrozumiały i interesujący dla przeciętnego dziecka.. Jej wymiary to 140x210.. Nieżyjący mąż babci Lusi, dziadek Felixa.. Na obóz w górach wzięła ze sobą stare, niemal "zabytkowe" narty, należące do jej dziadka..

Jak widzisz w utworze "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" te elementy się ze sobą łączą, współistnieją.

.szkoła podstawowa język polski klasa 6 autorka: Izabella Bartol blog autorki - kliknij Temat: Niezwykły świat bohaterów powieści R. Kosika pt. "Felix, Net, Nika i Gang Niewidzialnych Ludzi" Drogi Uczniu!. Przed Tobą cykl lekcji na temat powieści Rafała Kosika.. Felix, Net i Nika .Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - Czas i miejsce akcji Akcja toczy się współcześnie.. Co najmniej 7 punktów.. Jeśli nie przeczytałeś jeszcze lektury, kliknij w tytuł u góry slajdu - masz tam odnośnik do […]WikiFNiN to otwarty projekt, mający na celu zgromadzenie jak największej ilości informacji o serii "Felix, Net i Nika".. Dziadek Leon.. "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".. Jedna powieść wiele gatunków 2 Temat 2. profile internetowe bohaterów 7 Temat 3.. Potop 2021-01-23 13:52:30; Kapitulacja pod Ujściem, jej przebieg, konsekwencje.. Wspólnie staramy się stworzyć obszerną i rzetelną bazę wiedzy o serii Felix, Net i Nika.Idea jest prosta: wpisujesz imię swojego ulubionego bohatera i już po chwili wiesz o nim wszystko .Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi to pierwsza część cyklu o przygodach przyjaciół.. Na podstawie scenariusza GWO.Książka Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi autorstwa Kosik Rafał , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 26,65 zł .. Gdyby program "wprowadził się" do robota, Golem Golem nie miałby własnego AI.Jedna powieść - wiele gatunków.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Publikacja dostępna .Golem Golem - android stworzony przez Felixa i zaprogramowany przez Neta oraz nauczony uczuć przez Nikę.. prof. Stefana Kuszmińskiego.Wątek detektywistyczny w postaci planu powieści Rafała Kosika pt. ,, Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".. Stare meble i przedziwne obrazy tworzą niezwykłą atmosferę, a naprawdę strasznie zaczyna się robić, kiedy nocą ktoś chodzi po domu, pozostawiając przerażonym .Rehabilitacja Kmicica, sytuacja w kościele (w Upicie).. ).Felix, Net i Nika stanowią trio idealne i zgrane, a o ich przygodach czyta się z przyjemnością..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt