Ania z zielonego wzgórza'' - test czytania ze zrozumieniem

Pobierz

Autorem książki jest Lucy Maud Montgomery.. 1) Jak nazywają się rodzice Ani?. Chodzi o to .Zeszyt Czytanie ze zrozumieniem dla klasy 6 to publikacja wspomagająca naukę i przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego oraz stanowiąca niezbędną pomoc w trenowaniu umiejętności rozumienia różnego rodzaju tekstów.Publikacja zawiera 12 tekstów do czytania dostosowanych do wiedzy i umiejętności uczniów klasy 6.. Szkolny Konkurs Legend "Legendy naszego regionu" .. Czym fascynuje nas świat przedstawiony w powieści "Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery ?. 2.ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA Z UWZGLĘDNIENIEM STANDARDÓW EGZAMINACYJNYCH.. W Długiej Rzece.. Kto wypowiada się w tekście?. Przy okazji: warto pamiętać, że czytanie na głos utrudnia zrozumienie tekstu i spowalnia sam proces czytania.. Wydarzenia rozgrywają się w ciągu: A. kilku miesięcy C. około pięciu lat B. dwóch lat D. około jedenastu lat 3.. Publikacja zawiera 12 tekstów do czytania dostosowanych do wiedzy i umiejętności uczniów klasy 6.Zielonego Wzgorza.. W każdym zadaniu tylko jedna odpowiedź jest poprawna.. "Ania z Zielonego Wzgórza" to lektura sugerowana dla klasy 5.. Ania mieszkała w domu Maryli i Mateusza, ponieważ: a)była sierotą.. POWODZENIA!. Gdzie znajduje się bohaterka?. ania z zielonego wzgorza dokladnie takie sa pytania na sprawdzianie ze znajomosci lektury..

... Ania z Zielonego Wzgórza czytanie ze zrozumieniem.

2.Ania z Zielonego Wzgórza - test ze znajomości lektury 1. b)rodzice zostawili ją.. W takiej chwili nie mogła Maryli zostawić samej.. serwisie Chomikuj.pl ANIA Z ZIELONEGO WZGORZA czytanie ze zrozumieniem.doc, TEST ANIA.docAnia Shirley to glowna bohaterka powiesci Lucy.wygłasza z pamięci tekst, ze zrozumieniem oraz odpowiednią intonacją, dykcją, właściwym akcentowaniem, z odpowiednim napięciem emocjonalnym i z następstwem pauz; (37) .. Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza; (0) .. Dorota 7 lat temu 10014 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0 Udostępnij 50 Skomentuj 273 Super!. a) Pomalowała usta b) Wyprostowała włosy c) Pomalowała włosy na zielono 3) W jakim celu Maryla i Mateusz chcieli zaadoptować dziecko?. a. rodzeństwem, b. sąsiadami, c. znajomymi, d. przyjaciółmi.. Lucy Maud Montgomery "Poranek na Zielonym Wzgórzu".. Stała się kobietą której zawaliło się całe życie.. Co odczuwa bohaterka?. W Głębokiej Rzece.. N a j To pytanie ma juz najlepsza odpowiedz, jesli znasz lepszatest ania z zielonego wzgórza klasa 5.pdf (22 KB) Pobierz.. Dalsze losy Ani - Sprowadzanie ułamków do jednego mianownika // odp.Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza.. Zaznacz poprawna odpowiedz, aby przejsc do nastepnego pytania.. Ania z Zielonego Wzgórza czytanie ze .Ania z Zielonego Wzgórza- - Test..

... Download: ania z zielonego wzgorza test czytania ze zrozumieniem.pdf.

Pytania z lektury Ania z Zielonego Wzgorza Pytanie dotyczace Ani z Zielonego Wzgorza Test ze znajomosci lektury Ania z Zielonego Wzgorza Jak.. Dodaj go jako pierwszy!. Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Pros: - czytanie ze zrozumieniem - zabawa - pomysł na pracę w grupach Cons: - Pachnie plasty.. more.. Podaj swoje imie: czy ania pogodzila sie z gilbertem ?. W tekście przeważa: a) opowiadanie.. Dodaj go jako pierwszy!Download: ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA - czytanie ze zrozumieniem.doc Pobierz 40 KB 0.0 / 5 (0 głosów) Komentarze: Nie ma jeszcze żadnego komentarza.. Ćwiczenia dostępne poniżej pomogą tę umiejętność rozwinąć.. Bawi mnie to dziecko, a w moim wieku rzadko kto mnie potrafi juz zabawic.Kto uratowal Anie Shirley kiedy znalazla sie na srodku jeziora Sprawdzenie wiadomosci z lektury Ania zlektury pt. ania z zielonego wzgOrza" l. m. montgomery Uczniu, przeczytaj dokladnie test, zastanow sie i odpowiedz na pytania.. Kim byli dla siebie Maryla i Mateusz Cuthbert?. Rozpocznij test.. Bez wahania podjęła tą trudną decyzję.. a) Berta i Walter b) Mary i Oven c) Grace i Dustin 2) Co zrobiła Ania aby się upiększyć?. Z grubsza są one policzone (Nie mówię o kontyunacji Anii).. Została na Zielonym Wzgórzu.Ania z Zielonego Wzgórza (ang.Dlatego ważną umiejętnością jest czytanie ze zrozumieniem..

Sprawdzian szóstoklasisty - czytanie ze zrozumieniem .

Chcieli, aby ktoś zaopiekował się nimi na starość.. b) opis.. Odpowiedz na podstawie tabeli: [STANDARD CZYTANIE] AUTOR HENRYK SIENKIEWICZ* L.M.MONTGOMERY JULIUSZ SŁOWACKI JAN KOCHANOWSKI TYTUŁ W PUSTYNI I W PUSZCZY ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA BALLADYNA TRENY RODZAJ LITERACKI EPIKA EPIKA DRAMAT LIRYKA *LITERACKA NAGRODA NOBLA 1905W krótkim czasie swoją osobowością i .Ania zrozumiała, że teraz życie będzie inne, że nie jest już zwykłą dziewczynką popełniającą ciągłe błędy.. 0.0 / 5 (0 głosów) Komentarze: Nie ma jeszcze żadnego komentarza.. Nazwij 3 uczucia.. Ćwiczenia do lektury "Ania z Zielonego Wzgórza" ćw.. Pani Spencer Pani LindeTEST ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY pt. "ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA" L. M. MONTGOMERY Uczniu, przeczytaj dokładnie test, zastanów się i odpowiedz na pytania.. Podkreśl właściwą odpowiedź: 0-1p.. podstawowa, Popielu, język, konspekt, .Dalsze losy jednego z bohaterów książki ,,Ania z Zielonego Wzgórza" by JulaCz .. autor: Anna Maciaszek kategoria: konspekt lekcji.. Kiedy ma miejsce opisana sytuacja?. d)wszystkie odpowiedzi są właściwe..

Maryla i Mateusz Cuthbertowie to:Sprwadzian kl.V: Czytanie ze zrozumieniem.

Pobierz.. Płynął przez nie strumień wesołych promieni słonecznych, a poza nimi coś niezmiernie lekkiego i białego powiewało ku błękitnemu niebu.Plik ania z zielonego wzgorza test czytania ze zrozumieniem.pdf na koncie użytkownika hugo1440 • Data dodania: 19 lut 2015.. Aby dodawać komentarze musisz się zalogować Inne pliki do pobrania z tego chomika TEST - ANIA .doc Zbiory wierszy pani Małgorzaty Podwyszyńskiej-wiersze .. .docxa) Diana zatruła się nieświeżymi owocami b) Ania przez pomyłkę poczęstowała przyjaciółkę alkoholem c) pokłóciły się o Gilberta 18) Wynik egzaminów Ani do seminarium był a) gorszy od Gilberta b) lepszy od Gilberta c) taki sam 19) Podczas koncertu w hotelu Ania a) śpiewała b) grała na fortepianie c) recytowała Ania z Zielonego Wzgórza UdostępnijĆwiczenia: ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA.. Pani Linde opowiadala o jej gwaltownym temperamencie, Jerry Buote zas, pastuszek z ZielonegoMapa pogody - test czytania ze zrozumieniem dla uczniów klasy V Judyta Stefanik - Heinrich; Najładniej czytam - konkurs szkolny Ilona Wereszczyńska; Pytania konkursowe dotyczące lektury "Ania z Zielonego Wzgórza" Edyta Bebek; Sprawdzian z prasy Magdalena Nizioł; Test -"Lektury w klasach I-III" Katarzyna Pietrzyk; Test sprawdzający .Sprawdzian czytania ze zrozumieniem "Na wędrówkę" autor: Alicja Krzyżek kategoria: ocenianie.. Potrzebowali pomocy w gospodarstwie.. W Szerokiej Rzece.. Są to fragmenty lektur z nowej podstawy programowej .. Dział: Szkoła podstawowa - kl. IV-VIII "Ania z Zielonego Wzgórza" L. M. Montgomery - czytanie ze zrozumieniem Fragment rozdziału "Epoka w Życiu Ani" z lektury "Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery.. Przeczytaj dokładnie tekst i odpowiedz na poniższe pytania.Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza 1.. 2 - identyfikujemy bohaterów na .Test z Ani z Zielonego wzgorza sklada sie z 18 pytan o roznym poziomie trudnosci.. Akcja powieści "Ania z Zielonego Wzgórza" toczy się: A. w Anglii C. w Kanadzie B. w Szkocji D. w Stanach Zjednoczonych 2.. Co widzi i słyszy?. Rozwiaz ten test, a przekonasz sie, czy zdasz!. Zacytuj zdanie z tekstu.. Zecik PL, Madzik512, Patryk .. czyli Ania i Diana.. Pragneli dać komuś swoją miłość i dom.. Dzień był już jasny, kiedy Ania obudziła się i siadłszy na łóżku, spojrzała nieprzytomnie w okno..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt