Test lektury kwiat kalafiora

Pobierz

Ostatniego dnia 1977 roku siostry Borejko: czternastoletnia Ida i siedemnastoletnia Gabriela wybrały się na zakupy.. Opis książki Kwiat kalafiora Małgorzaty Musierowicz: Rzetelne i przystępnie napisane opracowanie lektury, m.in. szczegółowe i obszerne streszczenie, dokładna Kwiat kalafiora Małgorzaty Musierowicz, ,.03.. Wpisz e-mail odbiorcy *.. - Test 4free.PL - bezplatne za darmo komponent na strone www dla.. "Kwiat kalafiora" należy do powieści młodzieżowych, jest zarazem powieścią obyczajową, która oddaje realia z czasów PRL-u.. Przygotowanie przez mame stroju dla Gabrieli na prywatkę.. Gdzie rozgrywa się akcja lektury pt. "Kwiat kalafiora"?. Pozostali członkowie grupy zajęli się czytaniem różnych lektur.. WebmasteraAkademia Pana Kleksa - jedna z najbardziej znanych polskich ksiazek i filmow dla dzieci.. Inaczej sprawdzian wiadomości.. Użytkownik uzavrano wgrał ten materiał 4 lata temu.. Kwiat kalafiora test ze znajomości treści .. (1 pkt.). Ponadto odwiedzamy też szkołę Gabrysi (lekcja fizyki), szkołę Natalii, a także .Kwiat kalafiora - streszczenie.. Roman Robert Janusz Paweł Rafał 2.. Test zawiera 17 pytań.Geneza utworu i gatunek.. Uzupełnij informacje na temat odbiorcy.. Powtórz e-mail odbiorcy *.Akademia Pana Kleksa - sprawdzian z lektury DRAFT.. Sprawdź swoją wiedzę!Preview (30 questions) Show answers.. Dedykacja..

Test z lektury "Zemsta" A. Fredry.

Rozwiąż test z języka polskiego, który pozwoli Ci usystematyzować wiadomości z przerobionej lektury "Kwiat kalafiora" M. Musierowicz zdobytych na lekcji.. Wieczorem Gabrysia i Pyziak idą do kina.. answer choices.Witaj na stronie Quizz.pl.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Kwiat kalafiora, sprawdzian .. Mal gorzata Musierowicz - Kwiat kalafiora (pdf) - dokument uzavrano - Pobierz z Doci.pl.. Czternastoletnia Ida Borejko wraz ze starszą siostrą Gabrielą oglądają wystawę w Domu Mody "Telimena" w Poznaniu.. Nagle natykają się na pewnego siebie szatyna.Patrycja Borejko.. Wykorzystaj w tym celu wnioski z interpretacji podanych .Witaj na stronie Quizz.pl.. Część wydarzeń dzieje się w kamienicy Borejków przy Roosevelta 5.. Lektury szkolne to świetne zajęcie na zabicie nudy!. 8 liter (to raczej nie jest pytanie z lektury) To mam do krzyżówki i te pytania mi brakują :( Proszę o pomoc :)Test z lektur ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych!. Przedstaw przemianę wewnętrzną, jaka dokonała się w Raskolnikowie.. Test z lektury "Chłopcy z Placu Broni" F. Molnara.. Główna bohaterka powieści - Gabrysia Borejko - musi przejąć w domu rolę mamy, bo ta przebywa dłuższy czas w szpitalu.3 pytania z lektury pt. "Kwiat kalafiora" 1..

Strona główna » Tagi » kwiat kalafiora.

Marka samochodu, którym Gaba wracała z prywatki.. (1 pkt.). Władca Lewawu test ze znajomości lektury; Zbrodnia i kara.. 4 litery 2.. Kwiat kalafiora to trzeci tom cyklu Jeżycjada, została wydana w 1982 r. Podobnie jak Kłamczucha to powieść o problemach młodych ludzi, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie dorosłych, uczą się odpowiedzialności i samodzielności.. dla zarejestrowanych użytkowników.. Starsza dziewczyna ponagla ją do powrotu do domu z zakupami, gdyż jest głodna.. Kompozycja utworu jest zamknięta.. Akcja rozgrywa się w Poznaniu.. Miejscem akcji zaprezentowanych w powieści "Kwiat kalafiora" wydarzeń jest Poznań.. a) na placu Czterech Wiatrow b) na ulicy.. AudioBook dostępny wyłącznie.. Młodsza dziewczyna z uwagą przyglądała się wystawom sklepów, na których widniały manekiny .Kwiat kalafiora - Małgorzata Musierowicz - streszczenieTrzeci tom cyklu Jeżycjada, w którym poznajemy sympatyczną rodzinę Borejków.Lektura "Kwiat kalafiora" M. Musierowicz, test Odsłon: 39391 Ocen: 231 (56 %) Test z języka polskiego, sprawdzający Twoją znajomość lektury "Kwiat kalafiora" M. Musierowicz.Test z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. Test z lektury "Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyńskiego.. Już w pierwszym rozdziale poznajemy większość bohaterów - rodzinę Borejków, przyjaciół ich dzieci, a także sąsiadkę .Lektury..

Plan wydarzeń lektury: .

Krótko o treści i głównej bohaterceZnajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury Kwiat kalafiora, którą napisał Musierowicz Małgorzata, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.Kwiat kalafiora - Małgorzata Musierowicz - opracowanieTom 3 cyklu Jeżycjada• Kwiat kalafiora - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Małgorzata Musierowicz - biografia i charakterystyka twórczości • Literatura dla dzieci i młodzieży • Ida sierpniowa - streszczenie, plan wydarzeń • Tygrys i Róża - streszczenie, problematyka • Sprężyna - streszczenie, problematykaKwiat kalafiora Małgorzaty Musierowicz.. -Miejsce akcji: Poznań, najczęściej ul. Roosvelta 5.. Przedstaw motywy, którymi kierował się główny bohater Zbrodni i kary, popełniając zbrodnię.. Małgorzata Musierowicz jest autorką wielu popularnych książek młodzieżowych, z których spora część wchodzi w skład cyklu tzw.Kwiat kalafiora - kompozycja i narracja.. Jak miała na imię mama Borejko?Test z lektury "Kwiat kalafiora" M. Musierowicz.. Natalia i Patrycja Ida i Natalia Ida i Patrycja Gabrysia i Natalia Dabrysia i Patrycja 3.. W tym teście będziesz musiał odpowiedzieć na pytania z lektur ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych!. Gabi zdenerwowała się, że znów powie któreś ze swych banalnych powiedzonek..

Pyziak mściwie porównuje ją do kalafiora.

Pierwszy samodzielny obiad Gabrysi, który spaliła.. Książka była świetna a najbardziej podobało mi się jak Gabrysia pogodziła się z .Streszczenie lektury "Kwiat kalafiora" wraz z najważniejszymi informacjami o książce.. Najmłodszą bohaterką powieści Małgorzaty Musierowicz ,, Kwiat kalafiora '' była Patrycja borejko.. Gabriela Borejko - charakterystyka postaci, M. Musierowicz.Test z języka polskiego, sprawdzający Twoją znajomość lektury Testy z lektur jezyka polskiego - Gotowe sprawdziany.. Kwiat kalafiora - opracowanie, problematyka, bohaterowie.. Od tego czasu zobaczyło go już 2,988 osób, 783 z nich pobrało dokument.Kwiat kalafiora - streszczenie szczegółowe.. Czas i miejsce akcji.. Patrycja była pięcioletnia blondynką podobną do mamy, którą nazywano w rodzinie Pulpą.. Była najmłodszą córką państwa Borejków, przypominała ,, barokowego aniołka z różowego alabastru i zgodnie z tym wokół pulchnej buzi miała wijące się, złote loczki.Opracowanie lektury "Kwiat kalafiora" Małgorzaty Musierowicz.. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o lekturze "kwiat kalafiora".Wypełniając test wiedzy, sprawdzasz ile wyniosłeś czytając tą lekture.. Książka opowiada o rodzinie państwa Borejków i ich problemach.. CzekoladowejQuiz z wiedzy o Akademii Pana Kleksa.. Jak miał na imię Rojek?. Kwiat kalafiora AudioBook autor: Małgorzata Musierowicz.. Gdy wracali chłopak chciał wyrazić swoje uczucia.. Sprawdź, czy podołasz temu zadaniu!Test Z Lektury Kwiat Kalafiora download.. 31 grudnia 1977, sobota.. U góry znajdziesz quiz Test wiedzy o lekturze "kwiat kalafiora".Wypełniając test wiedzy, sprawdzasz ile wyniosłeś czytając tą lekture.. Rozstają się bez .Kwiat kalafiora - trzeci tom cyklu Jeżycjada; powieść autorstwa Małgorzaty Musierowicz, z ilustracjami autorki, wydana w 1981.W 1982 roku wpisana na Listę Honorową IBBY.. Skrócona wersja była drukowana w Płomyku w 1979, w numerach od 16 do 24, z zapowiedzią wydania w 1980 roku nakładem Naszej Księgarni.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Test dla tematu: Kwiat kalafiora (M. Musierowicz).. Prywatka u Joasi.Czyni to bardzo szybko i sprawnie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt