Quo vadis kartkówka z lektury

Pobierz

Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. pytanie 1 z 15.. Kolejne załączniki zawierają materiały pomocnicze do zadań proponowanych na lekcji.Quo vadis - test wiedzy.. "Quo Vadis" - opracowanie.. Test składa się z 28 pytań.. Autor, czas i miejsce akcji, rodzaj i gatunek literacki, motywy, bohaterowie (charakterystyka), plan wydarzeń Autor: Henryk Sienkiewicz - prozaik, przedstawiciel pozytywizmu żyjący w latach .. słowa Winicjusza do św. Piotra.Lekcja z lekturą - materiały z blogów blogów Kozłowska J. autorka bloga polonistkawakcji.blogspot.com Akcja lektura - "Mały Książę" [27.04.2017] Tryb dostępu:"Quo vadis" Test wiedzy z lektury "Quo vadis".. Test składa się z 12 pytań.. W następnym załączniku znajduje się przykładowy test sprawdząjący wiedzę.. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Tromba czy Marcin Dubiel?. Pytanie 1 /16.. Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?". Niedaleko jakiej miejscowości leży Aspinwall?. Sprawdź się!. Wymień trzy postacie historyczne.. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6..

Obraz Rzymu w "Quo vadis" Opracowanie.

Testy \ Lektury szkolne \ Quo vadis - Henryk Sienkiewicz; Quo vadis - Henryk Sienkiewicz, test z lekturyQuo vadis - test z lektury.. Wymień przynajmniej 4 postaci historyczne wymienione w powieści.Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań.. 5.Kto to był:-Eunice-Ursus-Akte-Kroton - chryzestemis Pomponia Grecyna 7.. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. Sam mówił, że rankami budzi się akby zdrętwia-"Quo vadis" to lektura wyjątkowa, bo w gruncie rzeczy pierwsza, która swego czasu rozsławiła polską literaturę na świecie.. Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Alicja w Krainie Czarów.. Ważne informacje.. 17 Obserwuj .Rozwiąż test: Test ze znajomości lektury "Quo vadis" Korzystanie z serwisu wymaga aktywowania obsługi plików cookie.. 17 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się Załóż konto.. napis na maleńkiej kapliczce w Rzymie.. Problematyka powieści.. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Masz miejską czy wiejską osobowość?Rozwiąż test z lektury "Quo vadis" 1. był laureatem literackiej Nagrody Nobla w 1905 r. Pracował jako dziennikarz (współzałożyciel dwutygodnika "Niwa", korespondent "Gazety Polskiej" w .Kartkówka..

Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?"

Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?TestWiedzy.pl - Ogromna ilość testów na czas ze wszystkich możliwych kategorii.. Jest ich zdecydowanie mniej.. Kto jest głównym bohaterem utworu?. Wracając do cyklu lekcji z Quo vadis, zawsze realizuję następujące zagadnienia: 1) Quo vadis jako powieść historyczna, kiedy zwracam uwagę na to, .Neron - jeden z pierwszoplanowych bohaterów "Quo vadis" - to postać historyczna, cesarz rzymski w latach 54-68 n.e. Okres jego panowania jest trudny do jednoznacznej oceny.. W czym kompała się żona Nerona.. Głównym celem Sienkiewicza było ukazanie w "Quo vadis" dwu równolegle istniejących światów, a więc i kultur, i rodzajów wartości - rzymskich pogan oraz wyznawców .Latarnik - test z lektury DRAFT.. Poprzed-Zdrowie niego dnia był na uczcie u Nerona², która przeciągnęła się do późna w noc.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Kto podpalił Rzym i dlaczego ?. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Od pewnego czasu zdrowie ego zaczęło się psuć.. Za którą z postaci Alicja podąża w głąb nory?. 1. kto napisał Quo Vadis 2.. O autorze.. Aby uzyskać dostęp do testu, proszę aktywować obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki, a następnie kliknąć "Odśwież".Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części..

i umiejętności na temat lektury po cyklu lekcji.

W którym roku Quo Vadis napisane przez H. Sienkiewicza otrzymało nagrode nobla.Całość kupisz tu: Rozgrywająca się na tle starożytnego Rzymu i jego barwnej obyczajowości historia miłości pięknej barbarzynki, Ligii, .Lekcje z lekturą "Quo vadis" - test, wersja B, plik: lekcje-z-lektura-quo-vadis-test-wersja-b.doc (application/msword) Opisać świat Zaloguj się Załóż konto Menuz takiego rozwiązania ± kartkówka z lektury, na której pojawiają się identyczne pytania ± jak te z banku pytań.. Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4.. Napisz do nas.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Test z lektury - Quo Vadis!. Rozwiąż test!Załącznik 3: Lekcja piąta dotyczy systemu wartości zawartego w "Quo vadis".. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Test wiedzy z "Quo Vadis" .. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Przetestuj swoją wiedzę.. To nie tylko powieść historyczna z.Plik zawiera zadania sprawdzające znajomość zagadnień związanych z "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją ocenyPlik zawiera zadania sprawdzające znajomość zagadnień związanych z "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją oceny.Quo vadis-test z lektury DRAFT..

Powtórz przed sprawdzianem.Lektury Quo vadis / Quo vadis.

Rozpoznasz postacie z Miraculous w filtrach?. Jak zginął św. Piotr a jak św. Paweł?. Wymień przynajmniej 4 postaci historyczne wymienione w powieści.Jakie mogą byc pytania z lektury quo vadis?. Niewątpliwie było to despota, próbujący zwiększyć zakres swoich kompetencji kosztem senatu (pod koniec panowania nawet się deifikował).Quo vadis Petroniusz¹ obudził się zaledwie koło południa i ak zwykle, zmęczony bardzo.. Przerwij test.. Jak zginął św. Piotr a jak św. Paweł?. Jaką.Quo Vadis, pytania.. Kogo w drugiej kolejności spotyka Alicja podczas swej przygody?. 2011-05-03 23:46:59 Hej odpowiecie na pytania dotyczące lektury Quo vadis .. 2014-03-01 23:43:29 Napisz list z polskiego na podstawie lektury Quo Vadis ?. Problematyka powieści.. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. Mapa witryny..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt